Amióta tudjuk, hogy a maszk az egyik leghatékonyabb védekezőeszköz a járvány ellen, a divatipar egyre-másra hozakodik elő valami újítással a most már mindennapi felszerelésünkké vált „kiegészítővel” kapcsolatban.
A Louis Vuitton október 30-tól árusítja az átlátszó arcpajzsot, amely a 2021-es CRUISE kollekció része. Az arany részleteket is tartalmazó, LV logóval körbevarrt pajzs 961 dollárért lesz kapható.
Más luxusmárkák is érdekeltek a témában: augusztus 31-én az MTV Video Music Awards gáláján Lady Gaga hét különböző öltözékéhez hét különböző designer maszkját viselte. Lana Del Rey énekesnő az Interview magazin legújabb számának címlapján pózol csillogó maszkban.
Ezek a nem feltétlenül funkcionális, ám mutatós darabok, az ezeket hordó sztárok pedig reklámfelületté váltak, mintha csak egy ruhakölteményről lenne szó.
Kifejezetten a védekezésre koncentráló márkára is van példa: a Burberry nemsokára a márka ikonikus mintájával ellátott maszkokkal rukkol elő – a márka weboldalán már előrendelhető a termék. A hírek szerint 90 font körül lesz az áruk.
A gazdasági leállás túlélése sok kis- és középvállalkozás esetében valódi kihívás volt, és a mai napig is az. Több cég azzal ösztönözte vevőit a maszkvásárlásra, hogy ez egyfajta segítség a márkának, vállalkozásnak, hogy tovább folytathassa a tevékenységét.
A másik ok, amiért sok vállalkozás döntött a maszkkészítés mellett, az a jótékonykodás. Vannak márkák, amelyek teljesen újrahasznosított vagy maradék textíliákat dolgoznak fel, míg mások a pandémia, vagy pandémia okozta éhezés megelőzésére fordítják a bevétel egy részét vagy egészét.
A karantén és a veszélyhelyzet bejelentése magával hozta a kötelező maszkviselést. A designerek mellett varrónők tucatjai kezdtek el maszkokat gyártani nagy számban.
A maszk tehát egyéni vállalkozók, kis- és középvállalkozások és divatmárkák megélhetése is lett a koronavírus sújtotta időkben.
Average Rating