![](http://hatarok-nelkul.com/hu/wp-content/uploads/2021/09/magyarorszag.jpg)
Magyarország euró- és dollárkötvényeket bocsát ki költségvetésének konszolidálásáért, mivel az európai forrásokhoz való hozzáférés elodázódhat a európai közösséggel a demokratikus értékekről folyó vita miatt, közölte az Agerpres nemzeti hirügynökség által idézett Bloomberg. Az Európai Bizottság nem hajlandó jóváhagyni Magyarország 7,2 milliárd eurós Helyreállítási és Alkalmazkodási Tervét, a jogállam tiszteletben tartása nélkül.
A kormány valószinüleg 10 és 30 éves lejáratú dollárkötvényeket, illetve 7 és/vagy 20 éves futamidejű eurókötvényeket ad el, nyílatkozta a Bloomberg TV csatornának a névtelenségét megörző forrás.
A Magyar Adósságkezelő Ügynökség 2,2 milliárd dollárról 4,5 milliárd euróra emelte hétfőn az idei devizahitelek plafonját. A kötvényeladásokat a BNP Paribas SA, a Citigroup Inc., a Goldman Sachs Group Inc. és a JPMorgan Chase & Co. bnyolítják le, közölte több forrás.
Az információ azt követően jelent meg, hogy Paolo Gentiloni európai uniós gazdasági biztos pénteken bejelentette: az Európai Bizottság egyelőre nem hagyta jóvá Lengyelország és Magyarország Helyreállítási és Alkalmazkodási Tervét, mivel e két ország még nem teljesítette a jogállamra vonatkozóan tett ajánlásokat.
A konzervatív kormányok által vezetett Magyarország és Lengyelország ellen, amelyeket Brüsszel azért bírál, hogy megsértették az európai értékeket az LMBT-közösség jogainak korlátozásával, illetve azzal, hogy nem ültették teljes mértékben gyakorlatba igazságügyi reformokat, az Európai Bizottság több jogsértési és kötelezettségszegési eljárást indított. A két ország Brüsszellel folytatott vitája nemrég kiéleződött, miután Magyarország felháborította a nyugat -európai vezetőket azzal, hogy törvényt fogadott el a homoszexualitás iskolákban való népszerűsítésének megtíltására, miközben a lengyel alkotmánybíróság úgy ítélte meg, hogy az Európai Unió Bírósága által hozott intézkedések a varsói kormány igazságügyi reformjai elle – alkotmányellenesek. Lengyelország így megkérdőjelezi az uniós jog elsőbbségét a nemzeti joggal szemben, írja az Agerpres.
Magyarország úgy döntött, hogy csak a helyreállítási és ellenállóképességi mechanizmusból (RRF) származó, az Európai Fellendülési Alapba foglalt támogatásokat használja fel, a kölcsönöket nem veszi fel, mivel ezek nem felelnek meg nemzeti célkitűzéseinek, nyílatkozta Ágostházy Szabolcs, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) európai uniós fejlesztésekért felelős államtitkára.
Forrás: g4media.ro
Fordította: Székely Dénes
Foto: reddit.com
Average Rating