0 0
Read Time:2 Minute, 0 Second

menekultellenesEmbertelenül bánik hazánk a menekültekkel, és visszatoloncolja őket Szerbiába. Ez a folyamat nemzetközi egyezményekbe ütközik – mutatott rá a BBC-nek az ENSZ Menekültügyi Főbiztossága (UNHCR).

Az UNHCR bírálta Magyarországot, amiért közel 1300 menekült ragadt szörnyű körülmények között a szerb-magyar határon, miután Magyarország nem engedte be őket az országba. Korábban már Belgrád is azzal vádolta  Magyarországot, hogy a menekültek visszaküldésével nemzetközi jogokat sért. Simon Ernő, a UNHCR budapesti szóvivője a BBC-nek mélységes aggodalmát fejezte ki az miatt, hogy a migránsok veszélyes körülmények között tartózkodnak a határon. Az ENSZ szerint mintegy 800-an alhatnak a szabad ég alatt, szállás, vécék és víz nélkül.

Tavaly 400 ezer menekült haladt át Magyarországon, de alig 500-an kaptak valamiféle nemzetközi védelmet az országban.

Az emberi jogokat védelmező nem-kormányszervezet, a Human Rights Watch is azzal vádolta Magyarországot, hogy a migránsokat zaklatja és kegyetlen bánásmódban részesiti, amit a  Belügyminisztérium visszautasitott.

A szervezet szerint a magyar hatóságok erőszakos módon fordítják vissza a migránsokat Szerbiába anélkül, hogy mérlegelnék a menedékkérelmeiket.

A Belügyminisztérium visszautasítja a Human Rights Watch (HRW) magyarországi menekültellátásra és határvédelemre vonatkozó állításait. Magyarorszég betartja a schengeni határellenőrzési szabályok előírásait, valamint a genfi egyezményt. Magyarországon nem zaklatják a migránsokat, az arra ténylegesen rászorulókkal humánusan járnak el, a határain várakozók méltányos eljárásban részesülnek, ugyanakkor elvárjuk, hogy a migránsok betartsák az Európai Unió és Magyarország jogszabályait. Így reagált a szaktárca azokra az állításokra, amelyeket a HRW munkatársa fogalmazott meg a szerb–magyar határon a migránsokkal történt bánásmódról.

A nemzetközi jogvédő csoport által nemrég közzé tett jelentés szerint a magyar hatóságok rövid úton visszafordítják a migránsokat Szerbiába erőszakos módon, anélkül, hogy mérlegelnék a menedék iránti kérelmeket. A csoport a tranzitzónákról azt írta: „a kormány egy jogi fikció keretében úgy tekinti, hogy az ott tartózkodó személyek még nem léptek be Magyarország területére”.

Lydia Gall, a jogvédő csoport Balkán- és Kelet-Európa-kutatója azt állítja, hogy azokat az embereket, köztük nőket és gyermekeket, akik engedély nélkül léptek Magyarország területére, súlyosan bántalmazták, és a határ másik oldalára toloncolták. Ezt arra alapozzák, hogy 12 olyan embert kérdeztek meg, akit magyar oldalon vettek őrizetbe a hatóságok. Ők azt nyilatkozták, hogy a hatóságok képviselői brutálisan megverték, zaklatták, gázspray-t használtak, kutyákat uszítottak rájuk, rugdosták, botokkal és ököllel verték őket, valamint műanyag bilincset raktak rájuk és szögesdróton visszatuszkolták őket. A Magyar Helsinki Bizottság a jelentés kapcsán közölte: véleményük szerint nem elszigetelt esetekről van szó, és a kormánynak kötelessége előállítani az önbíráskodókat.

Forrás:nol.hu

Foto: hu.euronews.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.