0 0
Read Time:1 Minute, 47 Second

Szó sincs mesterségesen előállított, “műanyag” csodáról. Nem kapszula, nem tabletta, még csak nem is valamilyen tinktúra. A funkcionális élelmiszert eddig is ismertük, csak legfeljebb nem így hívtuk.

A “funkcionális élelmiszerek” koncepcióját a 80-as évek közepén, Japánban dolgozták ki az egészségügyi hatóságok és olyan feldolgozott élelmiszerek, amely valamilyen egészség megörzését segitő adalékanyaggal rendelkeznek. A funkcionális élelmiszerek kereslete az 1990-es években indult jelentős növekedésnek. Az egészségmegőrzésre mára már egy új iparág szakosodott, külön tudományág fejlődött ki, mozgalmak indultak, amelyeknek egyik központi témája a korszerű táplálkozás.

A funkcionális élelmiszerek közé azok az élelmiszerfajták tartoznak, amelyek a megfelelő táplálkozás-élettani hatásokon felül más pozitív hatást is gyakorolnak a szervezetre: az egészséget, a közérzetet javítják, csökkentik vagy megakadályozzák bizonyos betegségek kialakulását.

Azt már tudjuk, hogy a kiegyensúlyozott táplálkozáshoz napi öt alkalommal kellene zöldséget vagy gyümölcsöt fogyasztanunk.

Az erő a színben rejlik.

Milyen hatással is vannak szervezetünkre a funkcionális élelmiszerek?

KÉK

A kékes árnyalatú zöldségek és gyümölcsök (áfonya, szeder, fekete ribizli, szilva, stb.) rengeteg antioxidánst tartalmaznak, amely bizonyos ráktípusok kialakulását is megakadályozhatják. Jótékony hatásúak az öregedés folyamatában, a húgyvezeték működésében, a memória működésében.

ZÖLD

A zöld színű zöldségfélék (spenót, zöldbab, brokkoli, alma avocado) legjobb méregtelenítők magas víz, klorofill és rosttartalmuk révén. A klorofill tisztítja a vért, hozzájárul a máj hatékony működéséhez és javítja a vérképet.

FEHÉR

A fehér zöldségek és gyümölcsök allicin nevű vegyi anyagot tartalmaznak, amely jelenlétére a fokhagyma a legjobb példa. Antibakteriális, gomba- és vírusölő, és protozoaellenes hatásain túl, segít megőrizni a szív egészségét, csökkenti a rák kialakulásának kockázatát, és megőrzi a koleszterin ideális szintjét is.

NARANCSSÁRGA

A sárgarépa, a sütőtök, a sárgabarack, és a többi narancsszínű gyümölcs a béta-karotinnak, vagyis az A-vitamin provitaminjának természetes forrása, amely főként a szépségünk megőrzésében segít minket.

SÁRGA

A paprika, a citrom, a körte, a spárga a legfontosabb immunvédő vitamin, a C-vitamin forrása. Antioxidáns hatása közismert, és az is, hogy általános fogyasztásától az immunrendszer megfelelően működik és segít a vasfelszívódásában.

PIROS

A piros zöldségek és gyümölcsök (paradicsom, cékla, piros paprika) a likopin nevű szintén fontos antioxidáns anyagnak köszönhetik élénk színüket, magas az antioxidáns tartalmuk, elősegítik a jó vérkeringést, jó hatással vannak a szív- és érrendszeri problémákra.

Forrás: hirado.hu

Foto:RoAliment

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.